Zmienność Bitcoina pomogła Ethereum osiągnąć nowy rekord wszech czasów: raport

Cena eteru Ethereum osiągnęła nowy rekord wszechczasów powyżej 1430 USD, częściowo dzięki niedawnej zmienności ceny bitcoina, która przesunęła się z 11000 USD do nowego maksimum blisko 42000 USD, po czym spadła do 30,500 USD i powróciła do 37000 USD.

Uważa się, że rosnąca zmienność flagowej kryptowaluty , która według CryptoCompare’s Bitcoin Volatility Index (BVIN) wzrosła o 51% od początku roku, skłoniła inwestorów do alternatywnych kryptowalut, które pomogły największemu altcoinowi, eterowi, osiągnąć nowy rekord.

Według Bloomberga entuzjastów kryptowalut zachęcał względny spokój obserwowany ostatnio w cenie BTC, która w ciągu ostatnich kilku dni oscylowała wokół 36000 USD, aby podążyć za rozmachem.

Vijay Ayyar, szef działu rozwoju biznesu w giełdzie kryptowalut Luno, powiedział:

Bitcoin znajdował się w przedziale od kilku ostatnich tygodni, co daje czas na rotację kapitału [na inne kryptowaluty].

Wykorzystanie Bitcoina jako zabezpieczenia przed ryzykiem, takim jak inflacja, rosnąca adopcja przez korporacje i rosnące zainteresowanie rynkiem, pomogło w gwałtownym wzroście cen kryptowaluty. Analitycy z JPMorgan powiedzieli, że 40000 USD jest kluczem do BTC, sygnalizując ryzyko dalszego spadku, chyba że krypto wkrótce ponownie przekroczy ten poziom.

Jak informowaliśmy, analitycy uważają, że następny ruch BTC może przyspieszyć lub przerwać hossę , w oparciu o poziomy zniesienia Fibonacciego, które są poziomymi liniami wskazującymi, gdzie prawdopodobnie wystąpi wsparcie i opór.

Jeśli chodzi o ETH, jego nowy rekord wszech czasów pojawia się, gdy rozwiązanie do skalowania kryptowaluty, Ethereum 2.0, robi postęp

Zdecentralizowana przestrzeń finansowa (DeFi) również doświadczyła, że ​​jej całkowita wartość przekroczyła 25 miliardów dolarów, a protokoły takie jak Maker, Aave, Compound, Uniswap, Curve Finance i SushiSwap mają ponad 2 miliardy dolarów.

Co więcej, eter zablokowany w umowie obstawiania Ethereum 2.0 został skutecznie usunięty z obiegu, dopóki nie zostanie uruchomiona aktualizacja sieci proof-of- stawek . Kryptowaluta o wartości ponad 3 miliardów dolarów jest teraz w niej zamknięta, co przyciąga zainteresowanie ich posiadaczy.

Alex Krüger, popularny ekonomista i handlowiec, ujawnił, że Ethereum to kolejne poziomy, na które warto zwrócić uwagę . Należą do nich 1500, 1600, 1920 i 2000 dolarów. Poziomy, powiedział, to rozszerzenie Fibonacciego, ceny wykonania opcji i okrągłe liczby.