Galaxy Digital Uzyskuje Zgodę Na Uruchomienie Nowego Funduszu Bitcoin W Kanadzie

Bankowa instytucja handlowa Galaxy Digital uzyskała prawną zgodę od kanadyjskich organów nadzoru papierów wartościowych na uruchomienie w Kanadzie funduszu Bitcoin (uznawanego jako CI Galaxy Bitcoin Fund). Galaxy Digital zawarł umowę partnerską z CI Global Asset Management, kanadyjską firmą inwestycyjną, aby ułatwić takie uruchomienie publicznego funduszu Bitcoin w kraju.

Celem CI Galaxy Bitcoin Fund jest zapewnienie kanadyjskim posiadaczom jednostek (inwestorom dowolnego podmiotu, w tym spółki, spółki i innych), możliwości inwestowania w Bitcoiny bezpośrednio z zasobów funduszu.

W ramach inicjatywy CI Global Asset Management uzyskało zgodę prawną od kanadyjskich administratorów papierów wartościowych (CSA) na przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej (IPO) funduszu CI Galaxy Bitcoin. Oferta publiczna składałaby się z jednostek klasy F i jednostek klasy A po cenie 10 USD za sztukę.

Gdy inwestorzy kupują takie jednostki, Galaxy Digital alokuje zakupy pod względem zakupów BTC z zasobów funduszu

CI Global Asset Management będzie odpowiadać za zarządzanie nowym funduszem Bitcoin. Z drugiej strony, Galaxy Digital służyłby jako jego pomocniczy doradca, którego zadaniem byłoby wykonywanie wszystkich działań związanych z handlem Bitcoinami w imieniu funduszu. Nowy fundusz będzie oferowany na wszystkich terytoriach i prowincjach Kanady.

Fundusz byłby dostępny dla Kanadyjczyków i umożliwiałby inwestorom sprzedaż i kupowanie własności Bitcoinów na rynkach regulowanych publicznie, w tym na giełdach papierów wartościowych i giełdach pozagiełdowych (OTC). Takie podejście zachęciłoby poważnych inwestorów do inwestowania w Bitcoiny, zamiast handlować na nieuregulowanych giełdach kryptowalut.

Michel Novogratz zobowiązał się do dostarczania Bitcoin do instytucji

Założona i będąca własnością Bitcoin bull Michel Novogratz, Galaxy Digital Holding Limited jest firmą inwestycyjną, która chce zinstytucjonalizować blockchain i przestrzeń aktywów cyfrowych, dokonywać głównych inwestycji oraz świadczyć usługi inwestycyjne, zarządzanie aktywami, handel i doradztwo. Firma zapewnia inwestorom ekspozycję i dostęp do kryptowalut, takich jak Bitcoin, poprzez różne partnerstwa.

W przeszłości firma uruchomiła fundusze, takie jak fundusz Galaxy Institutional Bitcoin i Galaxy Bitcoin Fund. Firma oferuje również wiele innych funduszy opartych na różnych kryptowalutach, takich jak EOS. Podczas gdy Galaxy Institutional Bitcoin Fund jest dostępny tylko dla firm instytucjonalnych w USA, nowy kanadyjski fundusz jest otwarty na inwestycje publiczne w Kanadzie.

Galaxy Digital Uzyskuje Zgodę Na Uruchomienie Nowego Funduszu Bitcoin W Kanadzie
Nach oben scrollen