Crypto Fear and Greed Index odczytuje ‚Extreme Greed‘ pomimo spadku ceny Bitcoina

  • Indeks Crypto Fear and Greed Index nadal odczytuje „Extreme Greed“ pomimo ostatnich spadków ceny BTC.
  • Indeks konsekwentnie odczytuje „Extreme Greed“ już od ponad dwóch miesięcy.
  • Wydaje się, że bycze wydarzenia w branży napędzają zarówno ceny, jak i zaufanie inwestorów.

Indeks Crypto Fear and Greed Index nadal daje odczyt „Extreme Greed“, pomimo cofnięcia się ceny Bitcoina. Wiodąca kryptowaluta spadła na krótko poniżej $33,700 20 stycznia.

Indeks Strachu i Chciwości sugeruje „Ekstremalną Chciwość“ na rynku Bitcoin już od początku listopada. Jednakże, zaufanie wydaje się teraz słabnąć.

Rynek Bitcoin pozostaje w stanie „skrajnej chciwości

Wskaźnik Crypto Fear and Greed Index opracowany przez Alternative.me już od miesięcy daje odczyt „Extreme Greed“.

Wskaźnik ten wykorzystuje zmienność, zaangażowanie w mediach społecznościowych, dominację na rynku i Google Trends, aby ocenić sentyment inwestorów do kryptowalut.

Nawet znaczące spadki cen Bitcoina nie stłumiły entuzjazmu. Przy 78/100, odczyt wskaźnika dla 20 stycznia był nadal powyżej progu „Extreme Greed“.

W czasie, gdy dokonywano odczytu, BTC spadł już o ponad 1000 dolarów z maksimum z poprzedniego dnia wynoszącego 37 600 dolarów. Ten spadek był kontynuowany, ponieważ 20 stycznia kryptowaluta spadła do lokalnych minimów na poziomie 33 700 USD.

Podobnie 11 stycznia, zaledwie kilka dni po osiągnięciu przez BTC rekordowego poziomu prawie 42 000 USD, Bitcoin spadł do poziomu poniżej 32 000 USD. Pomimo tego ~25% spadku, indeks nadal dawał odczyt ‚Extreme Greed‘ na poziomie 84/100 w dniu 12 stycznia.

Trudno się dziwić, że rynek pozostaje optymistyczny nawet w obliczu takich spadków. Bitcoin przekroczył w tym miesiącu swój rekord wszech czasów po licznych byczych wydarzeniach.

Inwestycje korporacyjne, takie jak te MicroStrategy, oraz rosnące zainteresowanie instytucjonalne, takie jak zakupy Bitcoina przez MassMutual, podkreśliły rosnącą atrakcyjność aktywa wśród innej klasy inwestorów. Podobnie, JPMorgan, dawny sceptyk Bitcoina, okazał się byczo nastawiony do cyfrowych aktywów, przewidując, że ich cena może osiągnąć poziom 146 000 USD.

Jak długo rynek pozostanie chciwy?

Pomimo tego, że indeks Crypto Fear and Greed Index utrzymuje się na poziomie „Extreme Greed“ przez rekordowe dwa i pół miesiąca, jego odczyty w ciągu ostatniego tygodnia zaczęły spadać.

Przez cały miesiąc grudzień i początek stycznia prawie wszystkie odczyty były powyżej 90/100. Jednak od czasu 25% korekty na początku tego miesiąca, notowania nie przekroczyły 90.

Wskazuje to na słabnącą bujność rynku. Odczyt z 20 stycznia na poziomie 78 jest taki sam jak ten z 13 stycznia, co stanowi najniższy odczyt od 5 listopada.

Mimo to, niektórzy główni nabywcy Bitcoinów wykorzystują niższe ceny, aby zdobyć więcej. Jak donosi BeInCrypto 19 stycznia, Grayscale kupił dodatkowe 16 244 BTC w ciągu jednego dnia.

Nastąpiło to po zakupach w dniach 13 i 14 stycznia o wartości ponad 4,700 BTC. W wielu innych 24-godzinnych okresach firma Grayscale kupowała więcej niż 900 BTC wydobytych w ciągu jednego dnia.

Firma zgłosiła również rosnące zainteresowanie instytucjonalne w ostatnich miesiącach 2020 roku. Jej ostatnie zakupy Bitcoinów sugerują, że spodziewa się kontynuacji tego trendu.